Hakkımızda

2022 yılında kurulan Malzeme Araştırma ve Geliştirme Laboratuvarı çalışmalarını TOYOTETSU- TÜRKİYE yerleşkesinde, Kalite Güvence Bölümü'ne bağlı olarak sürdürmektedir.

Laboratuvarımız, sahip olduğu alt yapısı ve kapasitesi ile dünya standardı yönetsel ve işletme süreçleri ile başta otomotiv sektörüne hizmet vermeyi amaçlamıştır. Sürekli eğitimi benimsemiş, yetkin uzman ve son teknoloji ekipman kaynakları ile hızlı ve güvenilir test hizmetleri sunmaktadır.

Ulusal/uluslararası standart metodlara uygun test ekipmanları ve yöntemleri kullanılmaktadır. Kısa zaman içerisinde laboratuvarımız; Kalite Yönetim Sistemini tüm personelin katkısıyla TS EN ISO/ECI 17025;2017 standardı, TS EN ISO 9001 standardı, müşteri şartı, yasal şartlar ve akreditasyon kuruluş şartlarına uygun olarak entegre edecektir.

Bu kapsamda; oluşturulacak laboratuvar kalite el kitabı ile gizlilik, güvenilirlik, doğruluk, süreklilik, eşitlik ve tarafsızlık ilkelerinin tamamının uygulandığı ve müşteri memnuniyetinin artması kapsamında gerekli tüm çalışmaların ve faaliyetlerin yapılması sağlanacaktır.